Fasolka szparagowa na zimę

Jeden z moich ulubionych przetworów na zimę – fasolka szparagowa konserwowana. Dlaczego? Przecież nie zachwyca mocą dodatków, przyprawami z różnych stron świata, skomplikowanym wykonaniem. A jednak zimą, podobnie jak leczo z cukinii, jest wybawieniem w sytuacjach awaryjnych (czytaj brak czasu). Może być szybkim drugim daniem, jeśli dodamy ser lub mięso, ciepłym dodatkiem do dania głównego, sałatką na zimno, zupą, przekąską. 

Specjalność mamy Heleny.

fasolka szparagowa na zimę_fasolka konserwowa_przetwory na słono

Składniki:

  • Fasolka szparagowa
  • Woda
  • Sól (do smaku)

Wykonanie:

Fasolkę umyć, obciąć końcówki, blanszować parę minut (zalać gorącą wodą i gotować 2-3 minuty). Odlać gorącą wodę. Na chwilę zalać zimną wodą, by fasolka nie straciła koloru. Ponownie odlać.  Fasolkę, w zależności od upodobań, pokroić lub zostawić długą. Ułożyć ciasno w słoikach. Zalać przegotowaną, osoloną i wystudzoną wodą. Pasteryzować dwa razy po 45 minut, tzn. jednego dnia 45 minut, wystudzić i następnego dnia 45 minut (czas pasteryzacji dotyczy słoików litrowych!).

Przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu.

Na zdjęciu w tle fasola szparagowa w pomidorach.

fasolka szparagowa na zimę_fasolka konserwowa_przetwory na słono

Znajdź mnie na fb.

Inne przetwory na słono:

grzyby w occie_marynaty_przekąski_przetwory   cukinia w occie_marynata z cukinii_sałatka z cukinii na zimę_domowe przetwory  domowy keczup_przetwory z pomidorów_domowy wyrób  sałatka z zielonych pomidorów_przetwory

drukuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.