Syrop z młodych pędów sosny

Wiem, że wiosną, gdy wszystko kwitnie i budzi się do życia, trudno myśleć o słotnych i zimnych dniach jesieni i zimy. Ale właśnie teraz jest pora na wzbogacenie domowej apteczki w nieodzowny na kaszel, ból gardła, chrypkę, przeziębienie syrop z młodych pędów sosny. Młode pędy sosny działają wykrztuśnie, odkażająco i rozgrzewająco. Oprócz tego wzmacniają organizm, działają uspokajająco. Zawarta w młodych pędach witamina C zwalcza wolne rodniki i wzmacnia organizm. Dodam jeszcze, że Mama Helena robi go od wielu lat i całą rodzinę obdarowuje tym specyfikiem.

syrop z młodych pędów sosny_syrop na kaszel_domowa apteczka_domowe przetwory_słodkie przetwory

Na zdjęciu syrop z ubiegłego roku.

Składniki:

  • jasnozielone, młode, z brązową lepką łupiną pędy sosny (do 10-12 cm)
  • miód

Wykonanie:

Pędy kroimy na niewielkie kawałki (nie myjemy), układamy w szklanym słoju, ugniatając drewnianym tłuczkiem. Każdą warstwę pędów przekładamy miodem. Zakręcamy słoik i zostawiamy na oknie na 3 miesiące. Po tym czasie zlewamy, przelewamy do mniejszych pojemników i odstawiamy w chłodne i ciemne miejsce.

Uwaga!

Gdy podczas leżakowania pędy zaczną wystawać znad syropu/miodu, dodać miód.

Na zdrowie :).

Znajdź mnie na fb.

syrop z młodych pędów sosny_syrop na kaszel_domowa apteczka_domowe przetwory_słodkie przetwory

Inne zdrowotne przetwory:

wiśniówka na miodzie_nalewka wiśniowa_domowe alkohole  syrop z kwiatów czarnego bzu_jadalne kwiaty_syrop z hyćki_przetwory  smocza krew_nalewka malinowa_malinówka_nalewka z malin  nalewka sosnowa na kaszel_nalewka na pędach sosny_domowa apteczka  aronia, maliny i inne owoce w soku własnym_słodkie przetwory_domowe przetwory

drukuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.